27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Сообраќајка кај скопската Железничка станица, две лица повредени

Најчитани вести

Скопје, 3 декември- Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката станица.

Како што потврдија од МВР, незгодата се случила меѓу патничко возило „Форд Фокус” со скопски регистарски ознаки управувано од Д.С. (23) и „Мерцедес” со велешки регистарски ознаки управувано од В.Н. (23) од Скопје.

Повредените лица се пренесени во Ургентниот центар.

Извршен е увид од страна на СВР-Скопје.

претходниот член,Прегазена жена во Битола
Следната статијаИсчезна дете од тетовско

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com