10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Сообраќајка кај Охрид, повредено малолетно девојче

Најчитани вести

Две лица се здобиле со тешки повредиво сообраќајната несреќа која вчера во 20.15 часот се случила на крстосницата на магистралниот пат Охрид – Ресен со локалниот пат за селото Куратица, информираат од МВР.

„Сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко возило „сеат леон“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(23) од Битола и патничко возило „рено клио“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(22) од Охрид. Вo незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Г.К. и малолетно девојче, сопатник во возилото „рено клио“, информираат од охридската полиција.

Тие биле пренесени во општата болница, а подоцна и во болницата „Св.Еразмо“, каде им била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести