30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Сообраќајка кај Градско, едно лице тешко повредено

Најчитани вести

Прилеп, 4 декември– Вчера во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ,,форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(65) од Битола и патничко возило „киа“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(37) од Кочани.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во патничкото моторно возило „форд“, Г.К.(42) од Битола, кој бил пренесен во Општата болница Кавадарци за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа од полициска станица Кавадарци“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com