21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Сон: Уживам кога играм со Бејл

Најчитани вести

Играчот за врска на англискиот фудбалски премиерлигаш Тотенхем, Сон Хеунг Мин, го пофали соиграчот Герет Бејл по натпреварот против Волфсбург од Лигаа Европа (4:1).

-Бејл и јас имаме навистина блиски односи. Мило ми е што доби време за игра и беше во можност да постигне гол и да асистира денес. Навистина уживам да играм со него, изјави Сон.

Доброто издание на Бејл доаѓа по тежок период во Тотенхем и речиси изгубена доверба кај тренерот Жозе Мурињо кој ретко му дава минутажа во Премиер лигата

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com