21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Сончево со температура до 29 степени

Најчитани вести

Изутринава миниални температури беа измерени во Берово – 3, 0 во Скопје – Петровец, Битола, Струмица, 1 во Тетово, 2 во Демир Капија, 3 во Струмица, 4 во Крива Паланка, Маврово, Прилеп, Штип, Куманово, 5 во Скопје-Зајчев Рид, 6 во Лазарополе, Охрид, Претор, Гевгелија, 8 во Виница и 11 во Дојран.

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени.Во Скопје ќе биде сончево со дневна температура до 25 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com