21.8 C
Skopje
Tuesday, June 22, 2021

Сончево со температура до 29 степени

Најчитани вести

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната од 21 до 29 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне 26 до степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести