-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Сончево со температура до 24 степени

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а до крајот на денот значително облачно. Во ноќните часови ќе има услови за повремен дожд. Температурата ќе достигне 18 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести