23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Сончево со мала до умерена облачност

Најчитани вести

Утрово во најголем дел од земјава е сончево. Дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималните температури измерени утрово се движеа од -5 Крушево, -3 Берово, Крива Паланка, -1 Тетово, Скопје-Петровец, Охрид, 0 Дебар, Прилеп, Претор, Виница, 1 Штип, Демир Капија, Струмица, Скопје-Зајчев Рид, Куманово, 2 Битола, 4 Дојран, 5 Гевгелија.

Висината на снежна покривка измерена утрово во осум часот изнесувала 12 см во Пожаране, 7см во Берово, 1 см во Крушево.

Според УХМР, времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а од пладне ветерот ќе го промени правецот во југоисточен.

Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести