9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Сончево со мала до умерена локална облачност

Најчитани вести

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој вдолж Повардарието повремено ќе се засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени. УВ=7

Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Од утре ќе биде претежно стабилно и сончево со слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува во среда и четврток. Во среда ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд проследен со ветер. Во овие денови наутро особено во посеверните делови ќе биде посвежо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com