1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Сончево и топло со услови за дожд

Најчитани вести

Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени. УВ=8

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 33 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести