Home » Сончево и топло со мала локална облачност и температури до 34 степени

Сончево и топло со мала локална облачност и температури до 34 степени

by Журнал.мк

Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени. УВ=8

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе достигне до 32 степена.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More