5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Најчитани вести

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 19 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com