7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Сончево и топло до 30 степени

Најчитани вести

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести