-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Сончево и топло време со температури до 32 степени

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец.

Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Во Скопје, сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Следува период на значително топло време за овој период од годината.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com