7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Сончево и топло време со температура до 38 степени

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се движи од 10 до 18, а максималната од 30 до 38 степени, соопшти УХМР.

Во Скопје, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер и температура до 36 степени.

Во наредните денови, следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер, кој од недела ќе го промени правецот во југоисточен. Дневната температура ќе биде во постепено благо опаѓање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com