-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Сончево и топло време со температура до 39 степени

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 31 до 39 степени, информира УХМР.

Вредноста на УВ-индексот ќе биде 8.

Во Скопје, сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 37 степени.

Продолжува периодот на сончево и многу топло време, од утре повторно со температури до 40-тиот степен. Од средината на работната седмица ќе има услови за краткотрајна попладневна локална нестабилност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести