Home » Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

by Журнал.мк

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 29 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 33 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More