21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Сончево и студено време со мала до умерена локална облачност

Најчитани вести

Денеска времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а по должина на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне од -3 до 6 степени.

Во Скопје, сончево со мала облачност и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне до 1 степен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com