0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Сончево и потопло со температури до 31 степен

Најчитани вести

Денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а максималната од 22 до 31 степен. УВ=7.

Во Скопје, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде 12, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Во следните денови според најавите од УХМР, во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во планинските региони. Температурите ќе бидат во постепен пораст.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести