3.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Сончево и многу топло време

Најчитани вести

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а по должината на Повардарието повремено засилен јужен ветер, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 9.

Во Скопје претежно сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец и со мала облачност. Минималната температура ќе се спушти до 21, а максималната ќе достигне до 39 степени.

До петок ќе преовладува сончево и многу топло време. В петок кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а за време на викендот и во почетокот на идната седмица ќе има почеста појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.

Температурата од петок ќе биде во постепено опаѓање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести