21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец

Најчитани вести

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 34 степени. УВ=8

Во Скопје сончево и многу топло.

Доцна попладне во источните делови од Котлината ќе има услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Максималната температура ќе достигне 33 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com