2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Сончево време со умерена облачност

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а на истокот значително облачно.

Претежно на планините и на североистокот ќе има провејување на слаб снег. Попладне од запад ќе се зголемува облачноста. Ќе дува северозападен ветер кој краткотрајно во Повардарието ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14 степени, jави УХМР.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 11 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com