7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Сончево време со температура до 33 степени

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 33 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

Во наредните денови следува период на потопло време со пораст на дневните температури. Во петок во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести