32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Сончево време со температура до 31 степен

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.

Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, времето ќе биде сончево и топло, со температура до 29 степени.

Во следните денови, како што информираат од УХМР, продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com