Home » Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

by Журнал.мк

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 25 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево и се потопло време. Во попладневните часови, особено во вторник, ќе има локално зголемување на облачноста со краткотраен пороен дожд и грмежи. Во петок и сабота ќе биде понестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More