37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Сончево време со температура до 21 степен

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од минус 2 до 6, а максималната од 13 до 21 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 18 степени.

Во следните два дена ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Од петок следува период на променливо облачно време со повремен локален дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат проследени со појава на грмежи. Во недела се очекува опаѓање на дневните температури.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести