33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Сончево време со мала облачност, викендов пораст на температурата

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе се движи од 9 до 16, а максималната од 21 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во наредните денови следува период на стабилно и потопло време со постепен пораст на дневната температура.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com