16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Сончево време со мала локална облачност

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 10, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 27 степени

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com