14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Сончево време со мала локална облачност

Најчитани вести

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност.

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 17 до 23 степени.

Во Скопје, сончево со слаб ветер од југозападен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 22 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com