Home » Сончево време со мала до умерена облачност

Сончево време со мала до умерена облачност

by Журнал.мк

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има повремени врнежи претежно од снег.

Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер во западните делови од западен, а во останатите од северозападен правец.

Максималната температура ќе достигне од 2 до 11 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови ќе има повремени слаби врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне 6 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More