14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Сончево време со мала до умерена облачност

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -2, а максималната ќе достигне од 5 до 13 степени.

Во Скопје претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен, повремено и засилен ветер од северен и североисточен праве.

Минималната температура ќе се спушти до -5, а максималната ќе достигне 11 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com