Home » СОНК прифаќа покачување на платите од 18 отсто

СОНК прифаќа покачување на платите од 18 отсто

by Журнал.мк

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков во гостувањето во емисијата „200“ на Алсат ТВ порача дека е можно да се дојде до договор со МОН.

„Може да прифатиме и 18 отсто покачување на платите. Кога станува збор за преговори, тогаш се е можно. Очекуваме Владата да го даде својот предлог за да се преговара“, рече тој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More