25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

СОНК не се откажува од предупредувачкиот штрајк

Најчитани вести

До први септември ако МОН не испорача резултати, протест ќе има во понеделник, вели претседателот на СОНК Јаким Неделков за Сител.

Покачувањето од 5 проценти е недоволно за просветните работници, писмо со јасни барања испратиле до министерот.

Доколку учебната година не почне навреме вината ќе биде кај министерот. Од него зависи дали ќе има штрајк. Нашиот став останува ист, ако не повика на средба оваа недела и испорача конкретни резултати на нашите барања одлуката ќе биде променета. – порача Неделков од работен состанок на Синдикатот во Куманово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com