27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Солскјер: Рашфорд ја прикажа најдобрата партија под мое водство

Најчитани вести

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер по победата над Тотенхем во мечот од 15. коло од шампионатот на Англија (2:1), ја одбележа играта на напаѓачот Маркус Рашфорд.

Англичанецот постигна два гола, по еден во двете полувремиња.

– Трите бода се важни за нас. Веќе имавме шест нерешени, тоа е премногу. Денес беше најдобрата претстава на Маркус Рашфорд со мене. Тој одигра зрело и агресивно. Тоа беше одличен натпревар за него, истакна Норвежанецот.

Манчестер јунајтед по 15 кола се наоѓа на 6.место со 21 бод.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com