-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Солзавец и водени топови на демонстрациите во Атина против задолжителната вакцинација на здравствените работници

Најчитани вести

Илјадници Грци, противници на вакцинацијата против коронавирус, протестираа синоќа во Атина, при што дојде жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата.

Демонстрантите носеа национални знамиња и транспаренти „Ние не сме против вакцините, но ние сме против фашизмот“ или „Да живее демократијата“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com