21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Содржината на е-поштата што Меган им ја испрати на своите асистенти протече во јавноста! Кејт лажела?!

Најчитани вести

Меган ги негираше тврдењата на британските медиуми дека ја расплакала војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, во пресрет на нејзината венчавка со Хари, велејќи дека тоа е пресвртна точка во нејзината врска со тамошните медиуми.

39-годишната Меган Маркл во едно децениско интервју изјави дека британските медиуми не ја покриваат правилно ситуацијата што се случи пред венчавката. Меган ги негираше тврдењата на британските медиуми дека ја расплакала војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. На прашањето дали е вистина дека ја расплакала Кејт, таа рече дека вистината е обратно.

Неколку дена пред венчавката, Кејт беше вознемирена за нешто што се однесуваше на фустаните за деверуша, тој дел вистински го објавија медиумите, а јас плачев. Тоа навистина ме повреди. Не го велам ова за да критикувам некого. Таа ја презеде одговорноста за тоа и јас никогаш не би сакаал тоа да се појави. Сакав да ја заштитам “, рече таа, откривајќи дека Кејт потоа и се извини и и донесе цвеќе.

Тоа тврдење отвори голем број дебати за кои медиумите почнаа да зборуваат, како што е ТВ водителот Пирс Морган во емисијата „Добро утро Британија“, кој поднесе оставка откако јавно ја навреди војвотката. Но, се чини дека, барем во овој поглед, Меган беше во право. Солидни докази за тоа се појавија во јавноста, а тоа е е-пошта испратена од војвотката до судот пред Хари и таа да се откажат од кралските должности и да се преселат во САД.

Е-пошта споделена од авторот на неофицијална биографија на Меган и Хари, „Пронаоѓајќи ја слободата“, Омид Скоби, објавена во август минатата година, покажува дека кралското семејство не ја поддржувало во тоа време и не презело ништо за да ги спречи лажните гласини. медиумите за тоа кој кого расплакал.

Имено, кога на почетокот на минатата година на судот им ја соопштија својата одлука за започнување независен живот, судот побара да потпишат изјава дека принцот Вилијам не ги „малтретирал“ на кој било начин пред нивната одлука. Потоа Меган им испратила е-маил на нејзините соработници во која им напишала: „Па, кога веќе расфрлаат изјави, можеби е време Кенсингтонската палата конечно да признае дека не ја расплакав Кејт Мидлтон“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести