33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Советот за безбедност ќе расправа за стратешките набавки во Армијата

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски за денеска во 13 часот свика седница на Советот за безбедност на Република Македонија.

Седницата ќе одржи во Кабинетот на шефот на државата, а покрај членовите на Советот за безбедност, поканети се и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу и директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски.

Единствена точка на дневен ред е Информација за стратешките набавки во Армијата во наредниот период, соопшти Кабинетот на претседателот Пендаровски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести