17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Советот во Кривичниот суд денеска или утре ќе одлучува по жалбата на Зеќири за притворот

Најчитани вести

Кривичниот совет денеска или најдоцна утре ќе одлучува по жалбата која адвокатот на Мухамед Зеќири ја поднесе за 30-дневниот притвор..

Адвокатот на Генералниот секретар во оставка вчера поднесе жалба на одлуката. Тој за Канал 5 потврди дека со поднесената жалба ги оспорил сите основи за определениот притвор на Зеќири како опасност од бегство, повторување на делото и влијание врз сведоците.

Зеќири е од петокот во истражниот затвор во Шутка, откако Кривичниот суд го прифати барањето на Обвинителството од каде соопштија дека против него е отворена истрага по сомнежи дека ја злоупотребил службената положба, склучувајќи договор без јавна набавка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com