25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Собраниска седница за пратенички прашања

Најчитани вести

Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да ја одржи 70. седница на која пратениците ќе поставуваат прашања до членовите на Владата.

Ова е прва седница за пратенички прашања до членовите на Владата на премиерот Димитар Ковачевски, закажана откако поминаа 100 дена од нејзиниот избор.

Почетокот на седницата е предвиден за 11 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com