30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ќе одржи седница

Најчитани вести

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред е Предлог законот за преиспитување на факти и докази користени во судска постапка, во прво читање, поднесен од пратенците Павле Трајанов, Маја Морачанин, Мирослав Богдановски, Боби Мојсоски и Моника Зајкова.

Членовите на комисијата ќе ги разгледаат и предлог законите за изменување и дополнување на Законот за управна инспекција, по скратена постапка во второ читање, за изменување и дополнување на Законот за патните исправи на државјаните на Македонија, и за лобирање, и двата во второ читање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести