0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Собраниската Комисија за образование, наука и спорт ќе одржи две седници

Најчитани вести

Собраниската Комисија за образование, наука и спорт денеска ќе одржи две седници.

Членовите на Комисијата ќе расправаат по предлог измените и дополнувањата на Законот за иновациската дејност, на Законот за наставниците и стручните соработници во основните и средните училишта и на Законот за Бирото за развој на образованието, сите во прво читање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com