24.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Собранието ќе се распушти на 11 февруари

Најчитани вести

Собранието ќе биде распуштено на 11 февруари по што ќе бидат распишани предвремените парламентарни избори, кои треба да се одржат на 12 април.

На средбата со новинарите, претседателот на Собранието, Талат Џафери, изјави дека изборите треба да се одржат во рок од 60 дена од распуштањето на законодавниот дом.

Потоа, како што посочи Џафери, нема да има можност за ратификација на протоколот за НАТО и за тоа ќе треба да се чека новниот парламентарен состав.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com