1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Собранието ќе одржи седница за пратенички прашања

Најчитани вести

Собранието на Македонија денеска ќе ја одржи 48. седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања.

Пратеничките прашања најчесто се одржуваат секој последен четврток во месецот, а предност за поставување прашања до премиерот и министрите имаат опозициските народни избраници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести