13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Собранието ќе избира заменик-министер за здравство

Најчитани вести

На денешната седница во Собранието треба да биде избран нов заменик-министер за здравство.

Владата го предлага Арменд Арслани, кој е специјализант по урологија на Медицинскиот факултет.

Тој треба да дојде на оваа функција на местото на Асим Муса, кој минатиот месец поднесе оставка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com