1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Собранието ќе избира заменик-министер за здравство

Најчитани вести

На денешната седница во Собранието треба да биде избран нов заменик-министер за здравство.

Владата го предлага Арменд Арслани, кој е специјализант по урологија на Медицинскиот факултет.

Тој треба да дојде на оваа функција на местото на Асим Муса, кој минатиот месец поднесе оставка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести