9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Снаата на Цеца ќе смени три венчаници, на едната од нив има дури 3.000 кристали

Најчитани вести

Овој викенд ќе се одржи венчавката на Вељко Ражнатовиќ и неговата избраничка Богдана Родиќ.

Медиумите со големо внимание ги проследија моминската вечер на Богдана, а потоа и ергенската вечер на Вељко, а за двете забави може да се каже дека беа спектакуларни.

Но, она што сега се шушка е дека Богдана ќе смени три фустани за време на свадбата. Долго време се шпекулираше дека еден од нив е токму оној кој Цеца го носела на својата свадба, но фолк-дивата неодамна изјави дека за тоа првпат чула од медиумите.

Една од венчаниците Богдана ќе ја носи при склучувањето на граѓанскиот брак, другата за венчавката, а најскапата и најлуксузната ќе ја носи за време на приемот во хотелот Хајат. Како што дознава српски „Пинк“, на оваа венчаница рачно се шиени 3.000 кристали.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести