23.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Слушајте ја, сепак го фати Џорџ: Амал откри три трикови за победа

Најчитани вести

Девојчињата претежно се фокусираат на пронаоѓање на господинот Принц, а всушност треба да се препуштат на забава и уживање во ситниците. Тие треба да излезат надвор, да уживаат и да бидат само неоптоварени и среќни.

Тие честопати не се ни свесни дека мажите тоа навистина го чувствуваат, па затоа оние што не сакаат да сретнат некого случајно, поминуваат подобро “, изјави 42-годишната британска адвокатка Амал Клуни, која првата вечер го освои својот 59-годишен сопруг, актерот Џорџ Клуни. Тој еднаш откри колку е воодушевен од нејзината спонтаност, леснотија, интелигенција, но и самодоверба. Ова го потврди и Амал, која за време на своето учество на подкаст им даде три совети на жените, тврдејќи дека ќе добијат наклоност на маж што им се допаѓа.

‘Она што мажите најчесто го одбиваат се очајни жени. Таквите жени, за жал, главно завршуваат сами. Жените кои се очајни имаат само едно решение – тие треба да се градат одвнатре и да градат самодоверба. Ве молиме, не бидете очајни бидејќи тоа ќе го избрка дури и најразумниот и најтрпеливиот човек “, вели Амал.

Погледнете го во очи

Пред дваесет години, американски психолог создаде четириминутен експеримент за гледање едни во други, за да им помогне на луѓето да се зближат. Славниот адвокат верува и во оваа тактика, изјавувајќи дека гледањето на партнер во очи е исклучително секси. ‘Овој чин ќе предизвика најубави чувства кај вас. Ќе почувствувате пеперутки во стомакот и ќе се поврзете со вашиот партнер. Секако, нема да го гледате во очи четири минути на првиот состанок, но не заборавајте да одвоите што повеќе моменти за да го погледнете токму таму.

Застанете исправено! Сексапилот сè уште не е познат за многу жени. Тие сметаат дека тоа е многу шминка на лицето, совршена фризура, одлично деколте, но сексапилот е нешто сосема друго. Одете исправено бидејќи со овој трик ќе изгледате многу посамоуверено. Жените кои се подгрбавени изгледаат многу понепривлечни и тоа го докажаа бројни студии, но самата логика ви го кажува тоа. Држењето на телото кажува многу за една жена. Ако сте подгрбавени, често гледајќи во подот и со рамената спуштени, ќе изгледате постаро и поуморно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com