15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Словенечкиот министер за внатрешни работи Алеш Хојс во посета на Скопје

Најчитани вести

Делегација на Министерството за внатрешни работи на Словенија предводена од министерот Алеш Хојс денеска ќе престојува во официјална посета на земјава.

Официјалниот пречек на словенечкиот министер Хојс, од неговиот домаќин Оливер Спасовски, ќе се одржи во кругот на Министерството за внатрешни работи, по што ќе следи работен состанок на делегациите на двете министерства, најави МВР.

По работната средба, делегациите ќе заминат во Клубот на пратеници, каде министрите за внатрешни работи Спасовски и Хојс ќе потпишат имплементациски договор помеѓу владите на двете земји за борба против трговија со луѓе, по што ќе следуваат и изјави за медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com