17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Сликата од Табановце е повеќе од загрижувачка: Вакцинираните граѓани се враќаат дома

Најчитани вести

Македонците заглавија во гужвите и хаосот за вакцинација во Белград.

Според видео снимката која ја објави телевизија Канал 5 се гледа како голема е раздвиженоста на граничниот премин Табановце каде во моментов се враќаат македонските граѓани кои денеска ја примија вакцината во соседна Србија.

Речиси во исто време како и масовната вакцинација на македонските граѓани во Србија, денеска и бугарскиот премиер Борисов најави вакцини за Македонија.

Јавноста денеска инаку на големо пишува дека оваа слика е загрижувачка бидејќи наместо власта на чело со Венко Филипче и Зоран Заев да ни обезбеди вакцини во Македонија ги присилува и мачи граѓаните спасот да го бараат надвор од границите на нашата земја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com