-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Следното лето ПСЖ ќе тргне по Кристијано Роналдо

Најчитани вести

Шеикот, Ал Келаифи сака во ПСЖ да направи трио Роналдо-Меси-Нејмар. Ако овој тим е ѕвезден, замислете што би било ако си ја оствари и оваа желба.

Мбапе засега нема намера да го продолжи договорот со ПСЖ, но од друга страна пак ни клубот не сака да го продаде и по цена тој да биде слободен играч следното лето.

Мбапе по крајот на оваа сезона ќе замине како слободен фудбалер, најголеми шанси за неговиот потпис има Реал Мадрид.

А ПСЖ ќе тргне по Кристијано Роналдо кој следното лето исто така ќе биде со истечен договор.

Францускиот клуб ова лето како слободни играчи ги ангажираше Меси, Рамос, Донарума и Ванјналдум, а следното ќе се обиде оваа рецепта да ја препише и за Кристијано Роналдо.

Тоа би бил спектауларен тим, двата најголеми играчи Меси и Роналдо да играат во иста екипа беше незамисливо.

Но како би функционирал еден таков тим и на теренот, ќе видиме само доколку Ал-Келаифи си ја оствари желбата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com