7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Следните засилувања на Јунајтед ќе чинат 160 милиони евра

Најчитани вести

Манчестер Јунајтед е на прагот да реализира уште два големи трансфери во овој преоден рок.

Според пишувањата на Индепендент двајцата дефанзивци се Хари Мегваер и Бруно Фернандес, за кои Црвените ѓаволи ќе платат околу 160 милиони евра.

Клубот од Олд Трафорд не успеа да ја намали цената за Мегваер и со тоа ќе стане најспаиот дефанзивец во историјата. Ќе биде платен 90 милиони евра, од кои 10 милиони се во бонуси.

Се очекува наскоро да биде потврден овој трансфер за што поскоро овој одличен дефанзивец да биде на располагање на Солскјер.

Средниот ред ќе го засили Бруно Фернандес, играчот кој претходната сезона беше најдобар стрелец во Европа кога се во прашање играчите од средниот ред.

Јунајтед спрема понуда од 70 милиони евра, сума која ќе биде доволна Спортинг Лисабон да се согласи за продажба на Португалецот.

Англискиот клуб до сега потроши 67 милиони евра за Ван Бисака и Даниел Џејмс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести